Készíts bábot, népmesékből inspirálódva! Legyen szó német, lengyel, holland, szerb, vagy magyar népmesékről azoknak mindig fontos mondanivalója van. A bábok pedig arra jók, hogy megelevenítsék ezeket a történeteket. Válassz egy népmesei alakot és készítsd el báb formájában, próbálj természetes anyagokat használni!
Pályázók köre: I. korosztály: 3-6 éves korig II. korosztály: 6-10 éves korig. A pályázati anyagnak tartalmaznia kell:
a pályázó nevét és korát
szülei elérhetőségét (e-mail vagy telefonszám)
a kiválasztott mese címét, ha van akkor forrását
A benyújtani kívánt pályaműveket a JFMK Kultúrvárójában tudjátok leadni.
A beérkezett alkotásokból szeptember 7-én a Nyitott kapuk Bábosnapon kiállítást rendezünk és ugyanekkor dönt a szakmai zsűri, melynek tagjai a Cip-Cirip bábcsoport két vezetője:
Tóth Krisztina (Álomzug Társulás)
Néder Norbert (Ládafia Bábszínház)
A pályázat benyújtási határideje: 2024. szeptember 5.
A Biatorbágyi Juhász Ferenc Művelődési Központ művészeti pályázatot hirdet a Hídőrzők ünnepe alkalmából.
1) A pályázók köre: A pályázaton részt vehet minden korosztály, részt vehetnek amatőrök és hivatásos művészek, osztályközösségek és alkotócsoportok egyaránt.
2) TÉMA: Biatorbágy építészeti és történeti szempontból is fontos jelképe, a VIADUKT.
A Viadukt, mint művészeti téma sokféleképpen megközelíthető, közvetett vagy közvetlen ábrázolásként. (Segítségképpen mellékelünk kiegészítő információkat. *)
Vizuálisan a híd látványelemei – kőburkolata, vastraverzei stb. – szerepelhetnek sokféle ábrázolásban.
Szellemi tartalma az alábbi kulcsszavak köré épüljön: út, utazás; kapcsolat, találkozás; kapu; magaslat, rálátás; örökség, értéktisztelet.
3) Kategóriák:
Iparművészeti alkotásokat várunk, amelyek a témát textilmintaként, grafikai elemként feldolgozva alkalmasak arra, hogy valamilyen tárgyon – pld. vászontáska, notesz, tolltartó stb. – jelenjenek meg
Képzőművészeti alkotásokat várunk, amelyek képen, plakáton, molinón jelenhetnek meg.
Pályázni kizárólag eredeti, saját szellemi termékkel lehet.
4) Az alkotásokat szakértő zsűri értékeli, amelynek elnöke: Landgráf Katalin textilművész, a MMA rendes tagja. A zsűri által kiválasztott munkák valamilyen formában megjelennek a Hídőrzők ünnepén 2022. augusztus 20-án.
5)A kiválasztott alkotások díja mindkét kategóriában:
3. helyezett: 50.000 Ft,
2. helyezett: 100.000 Ft,
1. helyezett: 150.000 Ft.
A JFMK a nyertes pályaművek felhasználási jogainak megszerzése érdekében felhasználási szerződést kíván kötni a díjazottakkal.
6)A pályázat leadási határideje: 2022. április 25.
7)A leadás helye és módja: digitálisan a hidorzokunnepe@gmail.com e-mail címre, de szívesen fogadjuk a megvalósított pályamunkákat nyitvatartási időben a Juhász Ferenc Művelődési Központ kultúrvárójába is (2051 Biatorbágy, Baross G. u. 1.).
A pályázattal kapcsolatosan bővebb információ kérhető a hidorzokunnepe@gmail.com e-mail címen.
*Kiegészítő információk
A pályázat célja, hogy a Matuska-féle robbantás negatív emlékét, konnotációját ellenpontozva mutassuk meg a Viadukt POZITIVITÁSÁT, értékeit, és azt a szeretetet, amely övezi a hidakat Biatorbágyon.
A völgyhidak (mert két hídról van szó, amelyet együtt nevezünk Viaduktnak) a Biából és Torbágyból álló egykori két település között állnak, összekötve a két településrészt, ahogy két magaslatot is. A Viadukt tehát egy ÚT, ami ÖSSZEKÖT, EGYESÍT bennünket. Egykor vonattal, ma biciklivel és sétálva lehet átkelni rajta egyik városrészből a másikba.
A Viadukt egy MONUMENTÁLIS, MAGAS, SZÉP építmény, a városba érkezőt óriás KAPUKÉNT fogadja. Kilátópontként is funkcionál, innen BELÁTNI a város magaslatait, sok építményét, ezért a városi családi séták legfőbb célpontja.
A Viadukt születésének és eddigi életének minden pillanatában részt vett a két település, majd az egyesített Biatorbágy lakossága. Itt bányászták, faragták a köveit, helyi erővel építették, újították fel, állították helyre a Matuska-féle robbantás után, őrizték meg a világháborúk alatt, és a helyi családok a mai napig őrzik mindennek az emlékét. A Viadukt a BIATORBÁGYI MÚLT EGY MEGŐRZÖTT DARABJA.
A hidakat időről időre veszély fenyegeti, hol felrobbantani, hol elbontani akarják, hol megsérül, leromlik az állapota, de a helyi vezetés és főleg a helyi civilek mindig küzdenek érte, lehetetlen helyzetekben is, egészen addig, amíg meg nem oldódik a sorsa. Ezért a Viadukt az EDDIGI ÉRTÉKŐRZŐ, HÍDŐRZŐ KÜZDELMEINK SZIMBÓLUMA is.
Tudjuk, hogy városunkat a Viaduktról ismerik, és mi is a Viaduktot ismertük meg először, mikor ideköltöztünk. Büszkék is vagyunk rá, szívesen mutatjuk meg vendégeinknek. A Viadukt a BIATORBÁGYI IDENTITÁS LEGFONTOSABB ELEME, VÁROSUNK SZIMBÓLUMA.
A Biatorbágyi Fotóklub Egyesület – mint oly sok más szervezet – a pandémia idején is tevékenységet kínált mind a Biatorbágyi Fotóklub, mind a fényképezés elkötelezett hívei számára. 2021 tavaszán pályázatot írt Pest megyei értékeink Pest megyei fotósok szemével címmel, amely pályázat a Pest megyei Önkormányzat támogatásával valósult meg.
A vírushelyzet okozta szigorítások okán a pályázat helyezettjeinek köszöntésére és a díjak átadására különböző külső helyszíneken került sor. A most látható videó ezeket az eseményeket mutatja be. Láthatjuk azokat a felvételeket is, amelyek mind az épített, mind a természet értékek bemutatásra születtek –, s amelyek minket is arra ösztönözhetnek, hogy szép élmények gyűjtése céljából mi is elinduljunk a talán még általunk sem ismert helyszínek felkeresésére.
Gratulálunk a résztvevőknek, a díjazottaknak, és további sikereket kívánunk az egyesületnek is!